Українські привітання, побажання та смс

Реклама
Меню сайту
Категорії каталогу
Все про День Народження [6]
Все про День Ангела [1]
Все про весілля [1]
Новий Рік [2]
1 січня
День Святого Валентина [1]
14 лютого
Іменини Івана [0]
7 липня
Іменини Ольги [1]
24 липня
Іменини Володимира [0]
28 липня
Іменини Наталії [0]
8 вересня
Іменини Романа [1]
1 грудня
Іменини Андрія [2]
13 грудня
Наше опитування
Яких привітань потрібно більше добавляти на сайт?
Всього відповідей: 536
Головна » Все про свята (Традиції та сценарії, історія виникнення і цікаві факти) » Все про День НародженняМи так звикли до цього свята, що часом думаємо, що традиція відзначати свій День народження існувала завжди. Але звідки взялася традиція відзначати свято День народження і коли вона зародилася?
Добре подумавши над цим, здавалося б, простим питанням більшість дадуть відповідь, що початок цієї традиції, було покладено за часів Ісуса Христа. Так, така відповідь найбільш поширена в наше століття, зокрема завдяки проведенню аналогії між святом День народження та Різдвом Христовим. Тим не менш, воскресіння Ісуса Христа, свято Різдва Христового і традиція відзначати свій День народження, звична кожній сучасній людині, не мають між собою нічого спільного. Більш того, ні у святій Біблії, ні в інших виданнях того часу, а так само у виданнях більш раннього періоду, не зустрічається згадка про традицію відзначати Дні народження. Фактично в дохристиянському світі, та й у самому ранньому християнстві, такого свята просто не існувало.
На жаль, на сьогоднішній день будь-яких конкретних даних, про виникнення свята День народження у сучасних істориків не існує. Однак на цей рахунок існує дві взаємозамінних теорії, які в принципі можуть навіть доповнюють одна одну.

Версія перша: свято Дня народження зародилось як таємний обряд Чорної магії, що має язичницьке коріння.
У багатьох виданнях присвячених Чорній магії є посилання на те, що оригінальна ідея свята День народження має свої корені в древніх язичницьких обрядах. Для Чорної магії цілком природно використовувати заклинання, запитуючи милості як добрих, так і злих сил, до того ж відповідно магічним віруванням дух людини найбільш уразливий у день і годину свого народження і в той же час найбільш сприйнятливий до заклинань. Навіть вітання та побажання на День народження сприймаються Чорної магією як заклинання, які можуть вплинути на долю людини, як в гарну, так і в погану сторону. Оскільки хороші побажання на День народження приносять удачу, людина повинна уникати у свій День народження зустрічей зі своїм ворогом і повинен бути оточений винятково друзями, тобто доброзичливцями.
Це цілком схоже на істину, так як і Християнство і Язичництво і Чорна магія були свого часу рівноправними релігіями, більш того вели запеклу конкуренцію за душі послідовників. Це так само пояснює, чому перші Християни не відзначали День народження, вони вважали це свято проявом демонічних ритуалів. Зокрема факт того, що євреї (перші Християни були тільки Євреями) не відзначали свій День народження, свідчать записки історика Джозефуса відносяться до першого сторіччя нашої ери: "Закон забороняє синам Ізраїлевим відзначати свято у день свого народження, щоб не гнівити Господа нашого надмірною випивкою". Власне, навіть цей факт цікавий сам по собі, так як в Біблії немає жодної прямої вказівки на заборону свята Дня народження.

Версія друга: свято День народження зародилось завдяки культу поклоніння богу Сонця.
Свято День народження виникло завдяки культу поклоніння давньоіранському богу Сонця Митру, поширеному в Персії. З близького сходу свято поширилося по всій Європі за посередництва солдатів Римської імперії. 
Чи правильна перша чи друга версія, чи обидві версії виникнення свята Дня народження мають спільне коріння в перших язичницьких віруваннях, але можна стверджувати точно, що до четвертого століття нашої ери свято Дня народження в християнському світі не було широко розповсюдженим. Що ж такого відбулося в цей період в умах послідовників Христа? Все досить просто, по-перше, в четвертому столітті широкого поширення набула церемонія хрещення немовлят. По-друге, свято Різдва Христового стало святковим днем в багатьох частинах стародавнього світу, по-третє, сам Римський Імператор відзначав День народження, у той же час, визнаючи християнську віру.
Ще одним ключем до появи свята і фактом, що підтверджує правомірність другої теорії виникнення свята День народження, є збіг двох значних свят того часу. Різдво Христове і свято дня народження сина бога сонця Мітра, відзначався в один і той же день, а саме 25 грудня.
Тож можна зробити висновок, що найбільш правдоподібною теорією виникнення свята Дня народження, є цілий ряд подій протягом тисячолітньої історії людства. Можна припустити, що навіть якщо коріння цього свята лежать в стародавніх язичницьких або магічних обрядах, то справжнє продовження, друге життя, свято День народження отримав завдяки культу поклоніння богу сонця Мітра, який в свою чергу був адаптований християнами в четвертому столітті під свої потреби.
А Ви ж ніколи не забувайте привітати з Днем народження близьких Вам людей, адже завжди приємно чути вітання, які лунають від щирого серця. Тим більше, що їх сила набагато більша саме в День народження.


Джерело:
Категорія: Все про День Народження | Додав: phone-ua (2012-01-28)
Переглядів: 8724 | Рейтинг: 5.0/1 |

Всього коментарів: 0
Реклама
Статистика

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz