Українські привітання, побажання та смс

Реклама
Меню сайту
Категорії каталогу
Все про День Народження [6]
Все про День Ангела [1]
Все про весілля [1]
Новий Рік [2]
1 січня
День Святого Валентина [1]
14 лютого
Іменини Івана [0]
7 липня
Іменини Ольги [1]
24 липня
Іменини Володимира [0]
28 липня
Іменини Наталії [0]
8 вересня
Іменини Романа [1]
1 грудня
Іменини Андрія [2]
13 грудня
Наше опитування
Яких привітань потрібно більше добавляти на сайт?
Всього відповідей: 536
Головна » Все про свята (Традиції та сценарії, історія виникнення і цікаві факти) » Іменини АндріяНаближається свято Андрія Первозванного. І хоча воно назване на честь християнського Апостола, та все ж традиції його святкування сягають сивої давнини, ще дохристиянських часів. Особливо цей день чекає молодь, адже на нього хлопцям „офіційно” можна батярувати і робити різні збитки, а дівчата можуть в цей день довідатись свою майбутню долю. Ворожіння відбувались в ніч напередодні Андрія. Кожна дівчина прагнула взнати чи вона цього року вийде заміж, чи залишиться незаміжньою.

Чи не найпоширенішим методом ворожіння було гадання на балабушках. Їх пекли із звичайної білої муки, але була в них одна особливість – воду для них потрібно було носити ротом. Хлопці в цей час також не дармували, вони всіляко зачіпали дівчат, намагаючись їх розсмішити, щоб ті розлили воду. Нарешті, знесилені від такого носіння, а головним чином від сміху, дівчата домовлялись із хлопцями за певні частування, щоб ті дозволили їм закінчити роботу. Пізніше, коли балабушки були спечені та остигли, кожна дівчина позначала свій і їх розкладали на рушнику, розстеленому на підлозі. Потім кликали собаку і дивились в якій послідовності і яким чином він їх буде їсти. Таким чином дівчата взнавали, яка з них скоріше вийде заміж, а котра ще погуляє. Коли собака брав балабушок і їв його віднісши з рушника, то його власниця піде в прийми. Але найгіршим, рахувалось коли собака не з’їсть, а лиш надкусить печиво.

Також популярним був інший спосіб ворожіння. Його використовували дівчата, які прагнули дізнатися, яким буде їх майбутній суджений. На підлозі ставили тарілку з водою, насипали жменю зерна і клали дзеркальце. В кімнату пускали півня і дивились до чого раніше він підійде. Коли півень одразу-ж буде клювати зерно, то майбутній чоловік дівчини буде добрим господарем, якщо скоріше гляне в дзеркальце – ледарем, а коли нап’ється води, то буде п’яницею.

Ворожили ще так – під тарілки, щоб дівчина не бачила, клали перстень, квіточку, гілочку мирта та ляльку. Коли дівчина витягне перстень, то обов’язково наступного року вийде заміж, коли – квіточку,  то ще дівуватиме. Коли дівчина вибирала тарілку, під котрою був мирт, то її чекає розлука, а коли – лялька, то її зрадить кохана людина. Ще кидали чоботи через хату. В котру сторону, буде обернений носок, з тієї буде її суджений.

А в цей час поки дівчата ворожили, хлопці робили збитки: ставила опудала на дорозі по котрій дівчата мають вертатись із вечорниць; знімали хвіртки з воріт, де жили молоді дівчата, та ховали їх, „крали” сани і ставили їх в найнесподіваніших місцях.

Нажаль сьогодні багато традицій, котрі були на Андрія, забуто та відійшли в минуле, та ми надіємось що вони будуть поступово відроджуватись. А я своїм сайтом попробую внести в це свою, хоча б невеличку, лепту.

А Ви не забудьте привітати з іменинами всіх відомих вам Андріїв, в тому числі і Вашого покірного слугу – автора цієї невеличкої статті, тобто мене :)

Джерело:
Категорія: Іменини Андрія | Додав: phone-ua (2011-12-08)
Переглядів: 1708 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 1
0
1  
ВІТАЮ З ІМЕНИНАМИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

І хай навкруг світліше буде
Від твоїх помислів і дій,
І хай завжди цінують люди
Тебе й діла твої, Андрій.

Будь мужнім, радуй своїх ближніх,
Того хто поруч, розумій.
І ангел в шатах білосніжних
Хай береже тебе, Андрій!

Від дня народження до зрілих літ.
Твій Ангел є надійним охоронцем.
Він ласка, він любов, він світ.
Усе життя він поруч – наче сонце.

Реклама
Статистика

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz