Українські привітання, побажання та смс

Реклама
Меню сайту
Категорії каталогу
Все про День Народження [6]
Все про День Ангела [1]
Все про весілля [1]
Новий Рік [2]
1 січня
День Святого Валентина [1]
14 лютого
Іменини Івана [0]
7 липня
Іменини Ольги [1]
24 липня
Іменини Володимира [0]
28 липня
Іменини Наталії [0]
8 вересня
Іменини Романа [1]
1 грудня
Іменини Андрія [2]
13 грудня
Наше опитування
Яких привітань потрібно більше добавляти на сайт?
Всього відповідей: 536
Головна » Все про свята (Традиції та сценарії, історія виникнення і цікаві факти) » Іменини АндріяДень святого Андрія Первозванного ми святкуємо 13 грудня. Давня християнська оповідь стверджує, що святий апостол Андрій проповідував віру Христову в самому Царгороді, на узбережжі Чорного моря та в місцях над Дніпром де пізніше виріс стольний град - Київ. 

В староруському літописі, який датується XII сторіччям, читаємо таку розповідь: „Андрій учив у Синопі. Коли він прийшов  до Корсуня, то угледів, що звідти близько до гирла річки Дніпро.

І направився Андрій у гирло Дніпра. Звідти поплив вгору річкою та зупинився під горами на її березі. Прокинувшись зранку, сказав до послідовників, що були з ним: „Чи ви бачите ці гори? На цих пагорбах засяє Божа ласка і буде велике місто, і в славу Божу збудують тут багато церков”. І, вийшовши на пагорби, поблагословив він їх в поставив хрест, і, помолившись Богові, зійшов із пагорба,   де пізніше був зведений Київ. І поплив він вгору Дніпром...”

Хоча Андрій Первозванний – і є християнським святим. Але народні традиції, звичаї і обряди в день цього святого мають старовинний, дохристиянський відтінок святкування: вгадування своєї прийдешньої долі, заклинання, ритуальне кусання „калити”.

З усього циклу осінніх традиційних свят іменини Андрія – найцікавіші. Від цього свята віє староукраїнською стихією.

Джерело:
Категорія: Іменини Андрія | Додав: phone-ua (2011-11-29)
Переглядів: 2022 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0
Реклама
Статистика

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz