Українські привітання, побажання та смс

Реклама
Меню сайту
Категорії каталогу
Все про День Народження [6]
Все про День Ангела [1]
Все про весілля [1]
Новий Рік [2]
1 січня
День Святого Валентина [1]
14 лютого
Іменини Івана [0]
7 липня
Іменини Ольги [1]
24 липня
Іменини Володимира [0]
28 липня
Іменини Наталії [0]
8 вересня
Іменини Романа [1]
1 грудня
Іменини Андрія [2]
13 грудня
Наше опитування
Яких привітань потрібно більше добавляти на сайт?
Всього відповідей: 536
Головна » Все про свята (Традиції та сценарії, історія виникнення і цікаві факти) » Все про День АнгелаМи всі звикли відзначати День Ангела! В нашого народу ця традиція існує споконвіків. А давайте розглянемо, як святкують іменини в країнах світу.
В багатьох країнах Європи і Латинської Америки існує традиція, згідно якої відзначають день року пов'язаний зі своїм ім'ям. Звичай бере свій початок з виникненням Грецького Православного і Римо-католицького календаря святих. Християни, названі на честь певного святого, почали відзначати, його свято. Ця традиція залишається більш популярною в Південній та Східній (католицькій та православній), а не в північній (переважно протестантській) Європі.
Історія
Святкування іменин вже стало традицією в католицьких і православних країнах з часів середньовіччя, а також  в якійсь мірі в країнах, таких як Англія і скандинавські країни, чия протестантська церква зберігає деякі католицькі традиції. Іменини відзначають у пам'ять про святих і мучеників церкви. Наприклад, іменини Карла відзначаються в Швеції 28 січня, в річницю смерті Карла Великого. Церква віддавала перевагу святкуванню іменин ніж днів народження, так як останні розглядаються як язичницька традиція.
Болгарія
Дні іменин в Болгарії майже завжди пов'язані з болгарськими православними святами. Проте деякі виникли з іноземних традицій (наприклад, іменини Валентина святкують в день католицького святого Валентина). День Святого Георгія (Гергьовден, який відзначається 6 день травня) і Святого Івана (Ивановден, що відзначається 7 січня) є одними з найпопулярніших днів ангела в Болгарії.
Інший приклад іменин пов'язаних з християнством, Цветніца (святкується у Вербну неділю). У цей день святкують люди  імена, яких походять від назв квітів, дерев, трав і т.д. З іменинами часто пов’язували деякі сезонні явища, наприклад, Дімітровден (день Димитра, 26 жовтня) вважався початком зими.
День ангела в Болгарії є важливими і широко відзначається. За давньою болгарською традицією, запрошувати на іменини не потрібно, гості приходять просто так. 
Загальні найкращі побажання включати "Нехай ваше ім’я лунає на внуках і правнуках" (Да чуеш името си на внуци и правнуци!), "Нехай ви чуєте своє ім'я тільки в хорошому!" (Та ти се Чува мати сама за добро!) І «Нехай ваше ім'я живе і здравствує!" (Та ти е живо і здраво мати!).
Хорватія
У Хорватії день іменин (по-хорватськи: imendan) відзначають у день відповідного святого за католицьким календарем. Хоча й іменини відзначають зазвичай не так широко, як день народження, проте вітань іменинники одержують не менше. Це пов’язано з тим, що дата народження менш відома широкому загалу ніж ім’я людини.
Чехія
В Чеській Республіці, як і у нас, майже на кожен день року припадає день ангела для людей, які носять певне ім’я (або й для декількох імен). У відповідний день чехи святкують свої іменини (svátek або більше формально jmeniny).
Масштаб святкування дня ангела зазвичай менший, ніж дня народження. Проте, коли друзі або співробітники святкують іменини у той же день, тоді розмах заходу значно зростає.
У далекому минулому закон не дозволяв батькам обирати для дитини будь-яке ім’я. Звичайно ця традиція давно відійшла у минуле, проте, щоб дати незвичайне імя для свого малюка, потрібно, щоб воно було затверджене спеціальною комісією.
Фінляндія
Фіни святкують свої іменини (або nimipäivä) відповідно до дати, зазначеної в календарі опублікованому в Альманасі Хельсинського Університету. Іменини припадають на кожен день, крім Нового року, Різдва і 29 лютого. Для кожного дня є іменини, для імен фінською та шведською мовами; ці імена часто споріднені, але не завжди.
Існує багато повір’їв пов’язаних з відповідними іменинами, особливо про погоду і про час виконання сезонних сільськогосподарських робіт. Наприклад, є така приказка, що «Jaakko кидає холодний камінь у воду", це означає, що в день Jaakko, 25 липня, вода починає холоднішати. Сім днів з 18 липня по 24, святкують тільки жіночі іменини, відомі як тиждень жінки. Цей тиждень вважається найбільш дощовим у році, що підтверджено і статистикою.
Альманах Хельсинського Університету видає списки з інтервалами в 5-10 років, додаючи нові імена, які набувають популярності. Університет володіє авторськими правами на списки іменин і відповідних їм дат.
Фінська Православна Церква має свій власний календар іменин, який відповідає православним святам.
Франція
День іменин (по-французьки: fête) є дуже важливим для французів. Існує традиція дарувати невеличкий подарунок для друзів та рідних у цей день.
Німеччина
Іменини (по-німецьки: Namenstag) в Німеччині досить популярні, проте традиційно ширше святкуються в католицьких південних і західних регіонах. Історично вони настільки ж важливі, як і дні народження.
Греція
У Греції і на Кіпрі, іменини (грец. εορτή, еорте, або γιορτή, їорті, «свято») відзначають схоже до дня народження, за винятком деяких відмінностей (наприклад, немає торта, як на дні народження). Існує стародавня грецька традиція, називати дітей на честь їхніх дідусів та бабусь, що дозволяє зберігати родові імена протягом віків.
Згідно грецької православної церкви, кожен день у році, присвячений пам'яті принаймні одного (як правило, декількох) святого або мученика. Для людини названої в честь святого відповідний день є великим святом. У Греції і на Кіпрі багато імен походять зі стародавньої античної Греції, і не мають християнських святих. У такому випадку людина, як кажуть "не має іменин”, або ж святкує іменини у День усіх святих. Переважна більшість днів ангела припадає на сталу дату кожен рік. Проте існують іменини з плаваючою датою, святкування яких прив’язане до дати Великодня. 
Угорщина
Іменини (на угорській мові: névnap) в Угорщині дуже популярні, часто настільки як, і день народження людини. Жінкам, як правило,  на день ангела знайомі та колеги по роботі дарують квіти. Тому перед популярними іменинами ціни на квіти зростають. Найпоширенішим ж подарунком на іменини для чоловіків є пляшка хорошого алкоголю. Діти часто приносять солодощі в школу, щоб відсвяткувати свій день ангела. На робочому місці іменини святкують навіть частіше ніж день народження, напевне, через те, що ці дати є загальновідомими.

Джерело:
Категорія: Все про День Ангела | Додав: phone-ua (2012-09-12)
Переглядів: 4126 | Рейтинг: 0.0/0 |

Всього коментарів: 0
Реклама
Статистика

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz